Bodrum Plajları

0

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan plajların özellikleri ve güzelliklerini sizler için ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Güvercinlik Koyu : Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı olan Güvercinlik köyü Muğla iline 100 km Bodrum ilçesine de 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Güvercinlik beldesinde çok sayıda otel ve pansiyon bulunurken plajıyla ilgisini üstüne çekmiştir. Güvercinlikte bulunan Salih Adası da ilgi çekenler için ayrı güzellik sağlamaktadır.

Aspat Koyu : Aspat Koyu bağla koyunun hemen ilersinse bulunan ve Aspat Tepesinde Venedik kalesi bulunan bir koydur. Evliya Çelebinin Seyahatnamesi’nde söz ettirmiş olan bu güzel koy hem plaj olarak hemde tarihi bakımından eşsiz bir yerdir.

Karaincir : Bodrum’a bağlı olan ve 24 km. uzaklıkta bulunan bu koy Akyarlar ve Aspat Koyları arasında kaldığından dolayı rüzgar almaz.Koyun plajının kumu çok incedir. 500 metre uzunluğunda bulunan bu koy otellerin restoranların ve küçük bir iskelenin bulunması ile canlılık katmıştır. Bodrum’dan kalkan gemi turları ile buraya uğrar ve buranın güzelliğini görmüş olursunuz.

Bağla Koyu : Bodrum’un en sevilen koylarında bir olan Bağla koyu, Bodrum’a 14 km. Uzaklığında bulunmaktadır. Bağla Koyunun tatlı suyu ve kumuyla Bodrum’un en sevilen koylarında olmuştur. Eskiden servi ağaçlarla kaplı bir mesire yeri olan Bağla Koyu son yıllarda otellerin yapılması bu özelliğini kaybetmiş ve tamamen değişen güzel bir koy olmuştur.

Kadıkalesi Koyu : Bodrum’dan 22 km. uzaklıkta bulunan Turğutreis’in kuzeyinde bulunan Kadıkalesi Koyu, koyun üzerinde eski zamanlardan kalma kale bulunmaktadır. Geniş plajı ve temiz kumu ile Kadıkalesi Koyunun mandalina bahçeleri ile örülmüş eşsiz bir doğal güzelliktir.

Gümbet : Dolmuş ile Bodrum’dan 5 dk mesafede olan Gümbet Bodrum’a 3 km uzaklıktadır. Gümbet sahilinde bulunan oteller ve restoranların birlikte paylaştığı Gümbet plajı temiz ve ılık suyu sahip bir plajdır. Gece hayatıyla bir çok eğlencenin yapıldığı plaj çok renkli ve canlıdır.

Bardakçı : Bodrum’a bağlı olan Bardakçı ismini Bodrum’un içme suyunu karşılayan pınardan almıştır. Güzel bir plajı olan Bardakçının plajı ılık suyu sahip ve ince kumludur.

Bitez : Daha çok su sporlarının yapıldığı yer olan Bitez sahili, Gümbet plajına çok benzerdir. Bodrum’dan 6 km uzaklıkta bulanan Bitez, Bodrum’dan dolmuş ile 10 dk mesafededir.

Akyarlar : Bodrum’un en uç noktasında bulunan Akyarlar koyu, Kos adasına en yakın bulunan yerdir. Akyarlardan her gün düzenli olarak Kos Adasına feribot seferleri düzenlenmektedir.

Turgutreis : Adını bildiğimiz gibi Osmanlı denizcisi Turgutreis den alış olan koy Bodrum’un batısında kalkmatadır. Diğer beldelere göre daha gelişmiş olan Turgutreis, Lüx oteller, alışveriş ve barlar gibi bir çok şey bulmak mümkündür.

Yalıkavak : Daha çok kalabalığı sevmeyen sessiz, sakin bir tatil geçirmek isteyenler için tercih ettiği yerdir. Yeni yeni gelişme özelliği gösteren belde koy ve plajları gerçekten temiz ve güzeldir.

Bodrum Plajları

Öneri ve Düşünceleriniz »

You must be logged in to post a comment.

Tatil